tel. 510 566 397 biuro@otp.opole.pl

OPOLSKIE TOWARZYSTWO PRZYRODNICZE

OFERTA EDUKACYJNA

Jako organizacja, której jednym z głównych celów jest edukacja, od początku realizujemy rozmaite działania poszerzające wiedzę przyrodniczą mieszkańców naszego województwa, głównie w formie wycieczek, imprez przyrodniczych i prelekcji, o których informujemy za pośrednictwem naszej strony na Facebooku. Wstęp na organizowane przez nas wydarzenia (wśród nich m.in. popularne: Zimowe Ptakoliczenie, Noc Sów w Opolu oraz Opolska Noc Przyrodników) jest darmowy.

Oprócz wspomnianych działań oferujemy także możliwość zorganizowania przez nas w ramach odpłatnej działalności pożytku publicznego zajęć edukacyjnych (w tym terenowych) z szerokiego zakresu tematycznego (biologia, ekologia, zoologia, botanika, ornitologia, walory przyrodnicze wybranych obszarów województwa, zwierzęta w kulturze i literaturze itd.) – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych (np. szkolenia dla urzędników). Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi organizacjami, a także samorządami, instytucjami czy placówkami edukacyjnymi (przedszkolami i szkołami) – głównie z terenu województwa opolskiego, ale nie tylko! Zainteresowanych zachęcamy do skontaktowania się z nami.

Zajęcia mogą zostać zrealizowane w formie:

– wycieczki przyrodniczej (przeprowadzonej pod kątem wybranej grupy organizmów, np. ptaków lub drzew, bądź przyrodniczo-krajoznawczej) – dziennej lub nocnej,

– prelekcji (np. połączonej z prezentacją multimedialną),

– pokazu astronomicznego (z wykorzystaniem teleskopu),

– gry lub zabawy edukacyjnej,

– warsztatów fotografii przyrodniczej,

– lekcji przyrodniczej w języku obcym (angielskim lub czeskim),

– innej, w oparciu o życzenie lub sugestię zamawiającego.